Blog

Jak jsem si myslela, že jsem fakt vadnej Lev.

Znáte to, když se začnete zajímat o nějaké věci mezi Zemem a Nebí, začne ve Vás prvotně hlodat otázka – mé znamení.

Tak jo. Narodila jsem se ve znamení Lva.

Lev – vidíte živel oheň, přirozená autorita, vysmátý extrovert, vůdčí pozice, milují pozornost, nezávislost, baví je sport a pohyb. Prostě a krásně extrovertní bavič a rozený vladař.

Moje otázka zní: „Co má společného holka, která se v 10 letech bála dojít pro rohlíky, jen proto, že by musela prodavačce říct, kolik jich chce, s touhle charakteristikou?“ (Samoobsluha ještě k mání nebyla).

„A co má společného holka, která v životě neudělala stojku, natož hvězdu a její nejhorší noční můra jsou nervy na závodech, s láskou ke sportu?“

OK, musím být jeden z těch Lvů, kteří jsou asi nějak pokažení.

Pak se najednou objevila maminka s tím, že znamení mají ještě svůj ascendent. Wau, novinka. Možná nejsem tak vadný Lev. Zjišťuji, že dle hodiny narození, kterou mi maminka prozradila, jsem Lev s ascendentem v Panně. No, jo, to už je jasné. Panna – dle mého názoru, bude jasný uplakánek. (O pár desítek let později jsme si to ujasnili a výsledkem tedy bylo ascendent ve Lvu, ale nemohu to mamince mít za zlé, po vlastním náročném porodu chápu, že je někdy lepší ten čas zapomenout).

O 15 let později jsem se dozvěděla úplně nové informace. Slunce vážně není jediným aspektem, který nás v našem životě ovlivňuje. Světe div se, v době našeho narození stály na nebi i ostatní planety, které na nás měly větší či menší vliv.

Pročítám se Učebnicí astrologie pro začátečníky a říkám si, že s momentálním nasazením pro matematiku, kdy spočítat 58 – 29 je nad mé síly, zatím Astrologie nebude můj obor.

Ale vidím…

Luna (ženská stránka) v Kozorohu, Venuše (další ženská stránka) v Panně a další planety hlavně v zemském živlu.

A pak už to chápu, to že největší klid a pocit domova mi poskytuje přítmí v lese, že pohladit strom po kmenu a opřít se o něj, je jako opírat se o nejpevnější část svého života, že vidět paprsky slunce prosvěcující přes listy stromů je jako nejkrásnější divadelní hra, že jemný vánek, který zpívá v lese, je jako nejkrásnější hudební nástroj.

Děkuji za další střípek k pozorování vlastní osobnosti a vřele doporučuji neupínat se jen na to, že jste prostě Lev a tak to je.

(Btw. To, že když vybuchnu, ve spojení Země a Ohně, je to asi jako když bouchne sopka, to si necháme na příští vyprávění).

Krásný den všem,

Lucie Nuit